Uzman Klinik Psikolog Derya Oğuz SARIALP

DERYA OĞUZ SARIALP

1988 Kayseri doğumlu olan Uzman Klinik Psikolog Derya OĞUZ SARIALP, ilköğretimini Osman Zeki Yücesan İlköğretim okulunda tamamladı. Lise eğitimini Erciyes Koleji okullarında tamamladıktan sonra 2007-2012 yılları arasında İstanbul Okan Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü eğitimini tamamladı.

Uzman Klinik Psikolog Derya Oğuz Sarıalp

2009 yaz döneminde Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ve Kayseri Erkilet Akıl-Ruh Sağlığı Hastanesinde stajını yaptı. 2013 Yılında Marmara Üniversitesinden Aile Danışmanlığı eğitimini tamamladı.

Uzman Klinik Psikolog Derya OĞUZ SARIALP Türkiye de ilk olan Engelli Dinlenme Evi Projesinde (2013) proje kapsamda görev yapmıştır ve birçok konuda, dershaneler, özel okullar ve şirketlerde seminerler vermiştir.

2013 yılında ALGI PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİNİ kurarak faaliyetlerine 17 Ocak 2018 tarihine kadar Kayseri’de hizmet vermiş olup, 20 Ocak 2018 tarihinde ise Ankara’da Çankaya Bölgesinde bulunan Çukurambar’daki merkezinde hizmet vermeye devam etmektedir.

2015 yılında İstanbul Esenyurt Üniversitesinde; Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (Master) eğitimini tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Danışmanlıkta Psikanalitik (Bilinçaltı) Terapi, Nöroterapi (Neurofeedback) ve Bilişsel Davranışçı Terapilerin karışımı ile yoğunlaştırılmış pozitif danışmanlığı kullanan Uzman Psikolog Derya OĞUZ SARIALP, çalışmalarıyla hızlı, köklü ve kalıcı çözümlere imza atmaktadır.

2016 Yılından itibaren Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde;

 Fen – Edebiyat Fakültesi: Psikoloji Bölümü: Psikolojiye Giriş Dersi, Çocuk Değerlendirmede Kullanılan Objektif Testler Dersi, Psikolojide Temel Okumalar Dersi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi: Hemşirelik Bölümü; Psikoloji Dersi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi: Fizyoterapi Bölümü; İletişim Becerileri Dersi.

Güzel Sanatlar Fakültesi: İç Mimarlık Bölümü; Psikoloji ve Mekan Dersi

gibi dersler vererek çalışmalarına hem alanda, hem de akademik anlamda devam etmektedir.

Uzman Klinik Psikolog Derya OĞUZ SARIALP, Türkiye’de çeşitli kurum ve kuruluşlarda, üniversitelerde eğitimler ve dersler vermiştir ve vermeye de devam etmektedir ( Özel okullar, Üniversiteler, Kreşler, Hastaneler, Rehabilitasyon Merkezleri).

ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLER

Görüşme Teknikler

Psikoterapi Teknikleri

Bilişsel Davranışçı Terapiler

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Yaklaşımı

Psikanaliz Ve Psikanalitik Terapiler

Kognitif Terapi Ve Depresyon

Psikolojik Travma Ve Travmaya Müdehale Eğitimi

Otistik Spektrum Bozukluklar

Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Bozukluğu

Hipnoterapi Eğitimi

Neurofeedback Uygulayıcı Eğitimi

Nöroterapi Uygulamaları

Nefes Terapisi

Verdiği Eğitimler
Başkent Üniversitesi onaylı ve sertifikalıdır.
60 Saat
Uzaktan, Online ve Yüz Yüze Eğitimler
4.7 (2 Yorum)
Oyun oynamanın üç işlevi bulunmaktadır; çocuğun bilişsel gelişimini desteklemek, motor kabiliyetlerini geliştirmek ve duygusal dışavurumu sağlamak.
120 Saat
Uzaktan, Online ve Yüz Yüze Eğitimler
4.7 (2 Yorum)
Öğrenmeye Hazır Mısın?

Güçlü kadromuz, bilgi ve deneyimlerimiz ile hazırlanan sertifika programlarıyla iş dünyasında hep bir adım önde ol!

Formu doldurun, sizi arayalım!