Yücel Tekin
Robotik Kodlama Eğitmeni

YÜCEL TEKİN ÖZGEÇMİŞ

Yücel Tekin Atılım Üniversitesi Uzaktan Eğitim ve Eğitim Teknolojileri Koordinatörüdür. Lisans düzeyinde 1991 yılında İşletme Yönetimi  ve 1998 yılında Bilgisayar Mühendisliği öğrenimini tamamlamıştır. Bilgisayarlı Öğretim Teknolojileri Eğitimi Yüksek lisansını 2007 yılında öğrenme yönetim sistemleri alanında Ankara Üniversitesinde tamamlamıştır. Halen Ankara Üniversitesinde Eğitim Teknolojileri alanında “Robotik Etkinliklerin Matematik Öğretimindeki Başarı Üzerine Etkisini” araştıran doktora çalışmasını sürdürmektedir.

Bilişimi ağları alanında  dünyanın en prestijli eğitimlerini veren  Cisco Yerel Akademisinin 2003 yılında kamusal alanda ilk kez kurulmasına öncülük etmiştir.  Kamusal alanda kurulan ilk Cisco Yerel Akademisinde 2003 - 2012 yılları arasında resmi iletişim sorumlusu ve Cisco eğiticisi olarak görev yapmıştır. Bu dönemde Cisco tarafından eğitimde 10 yıllık hizmet ödülünü almıştır. Gülhane Askeri Tıp Akademisinde  2012-2015 yılları arasında bilgi sistemlerini yöneticisi olarak görev yapmıştır. 2015 Yılından bu yana Atılım üniversitesi Uzaktan Eğitim ve Eğitim Teknolojileri Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

Eğitim teknolojisinin yeni ve etkin bir alanı olan robotik kodlama konusunda doktora çalışmalarına paralel olarak bir eğitim sistemi geliştiren Yücel Tekin robotum.net web sayfasının kurucusudur. Robotik kodlama alanında 2010 yılından bu yana eğitici eğitimleri ve dersler vermektedir. Geliştirmiş olduğu robotik eğitim sistemi danışmanlık yaptığı özel kolejlerde uygulanmaktadır. Robotik kodlama alanında dünya çapında çok popüler ve etkili olan First Lego Lig – FLL ve World Robot Olimpiyad – WRO yarışmalarına takımlar hazırlayarak katılım sağlamıştır. Yetiştirdiği takımlar ile bu yarışmalarda Türkiye birinciliğine kadar uzanan dereceler kazanmış ve Dünya turnuvalarında Türkiye’yi temsil etme başarısını elde etmiştir.

Verdiği Eğitimler
Çocuklara matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, el becerisinin gelişimi, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırıyor.
100 Saat
Uzaktan, Online ve Yüz Yüze Eğitimler
4.7 (4 Yorum)
Başkent Üniversitesi onaylı ve sertifikalıdır.
68 Saat
Uzaktan, Online ve Yüz Yüze Eğitimler
4.7 (2 Yorum)
Yetişkinlere ve Çocuklara İnovasyon, matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, el becerisinin gelişimi, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırıyor. Bu Eğitim ile Akıllı cihaz Tasarlayabilirsiniz
60 Saat
Uzaktan, Online ve Yüz Yüze Eğitimler
4.7 (0 Yorum)
Öğrenmeye Hazır Mısın?

Güçlü kadromuz, bilgi ve deneyimlerimiz ile hazırlanan sertifika programlarıyla iş dünyasında hep bir adım önde ol!

Formu doldurun, sizi arayalım!